Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:
wykładziny dywanowe Balsan i wykładziny PCV Gerflor

Izolacja akustyczna


Jest tylko jedno rozwiązanie, aby odizolować się od hałasu powodowanego przez naszych sąsiadów: położyć na posadzkę wykładzinę dywanową. Ze wszystkich pokryć podłogowych jest ona najlepszym izolatorem dźwięków. Wierzchnia i spodnia warstwa wykładziny absorbują dźwięki.

Nowe Przepisy dotyczące Akustyki (N.R.A) określają progi dopuszczalnego hałasu pozwalające na uzyskanie odpowiedniego komfortu przez użytkowników.

Pod uwagę brane są dwa kryteria:
  • izolacja akustyczna głównych pomieszczeń mieszkalnych, wyrażona w delta L, dotycząca hałasów uderzeniowych.
  • izolacja akustyczna wewnętrznego ruchu w budynkach, wyrażona w alfa w, dotycząca hałasów przenoszonych przez powietrze.

Od początku 1999 roku, N.R.A. narzuca Delta L > 20 dB(a). Wszystkie wykładziny dywanowe BALSAN posiadają wskaźnik Delta L przekraczający ten próg.

Jeśli chodzi o wskaźnik alfa w, w przypadku, gdy pokrycie podłogi musi samo w sobie zapewniać absorpcję dźwięków, alfa w musi przekraczać lub być równe 0,25.

Wartość ta jest możliwa do uzyskania przy zastosowaniu wykładzin U3P3 posiadających spodnią warstwę z pianki lateksowej albo tekstylną filcową, bądź też stosując wykładziny na podkładzie, w których ogólny ciężar runa wynosi 900 - 1000g/m2.